Donaha

Titul v originále: The Full Monty

Autor: Simon Beaufoy
Žánr: komedie
Překladatel: Šimon Dominik
Jazyk: čeština
Postavy: muži 10 ženy 4

DONAHA (The Full Monty)

11 m, 4 ž, 1 chlapec (možno hrát i 4 m, 3 ž)

komedie

V roce 1997 si získal světovou pozornost film o šesti nezaměstnaných sheffieldských ocelářích, kteří neměli co ztratit. Divadelní debut známého scénáristy a režiséra vychází z jeho vlastního scénáře, ověnčeného nejprestižnějšími filmovými cenami, a obsahuje i písně z původního filmu společnosti Fox Searchlight Pictures.

Oproti známé muzikálové verzi libretisty Terence McNallyho je však Beaufoyova hra v zásadě činohra.

Vše se točí kolem několika kamarádů, jejichž problémy s přítelkyněmi, manželkami, placením alimentů apod. mají společného jmenovatele: všichni nemohou sehnat práci. Když už se jejich snažení zdá beznadějné, přijde jeden z party se spásným nápadem, k němuž ho nevědomky inspirovala vlastní manželka. Ta se chodí čas od času bavit do dámského klubu, jehož součástí je i program složený z pánských tanečních čísel. Naši nezaměstnaní se rozhodnou zkusit své štěstí a napnou všechny síly k tomu, aby nacvičili pánské striptérské číslo a vystoupili v místním klubu. Z počáteční recese se stane „tvrdá dřina", postupně se však bývalí oceláři v továrně stávají skutečnými tanečníky!

Premiéru hry nastudoval soubor New Players v Londýně v roce 2009.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz