Paní Fantomasová se zlobí

Titul v originále: Paní Fantomasová se zlobí

Autor: Jan Váchal
Žánr: komedie, groteska, detektivka
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 5

PANÍ FANTOMASOVÁ SE ZLOBÍ

bláznivá krimikomedie

Ztřeštěná krimikomedie s podtitulem Zločin v Muzeu čerstvého umění. Hra o jednom manželském sporu, který může vyřešit jen loupež. Když totiž Fantomas opakovaně nevynese doma smetí, dojde paní Fantomasové s manželem trpělivost. Je třeba rozhodnout, kdo je doma pánem, a nebyla by to tahle domácnost, aby se spor neřešil zločinem. Oba se proto rozhodnout spolu utkat. Kdo získá jediný exemplář vzácné poštovní známky Zelený Mauricius, který je právě vystaven v Muzeu čerstvého umění ředitelky Zlatany Platinové, ten vyhrává. Fantomas se na lup vypraví v dokonalém převleku za barona Manuela Rodriga von Makču Pikču a zdárně mu při tom sekunduje jeho asistent Kranke. Paní Fantomasová se vydává za stínovou ministryní pošt Isabelu van der Blond a na pomoc si bere svou nejlepší kamarádku Minervu Kešu.

Situace ale není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Chystanou loupež se jim totiž snaží překazit Fantomasův odvěký rival komisař Giuseppe de La Lupa spolu s profesorem policejních nauk Joachimem Šnel Langsamem a generálem Silvestrem K. Štelungem, jehož vojáci muzeum střeží. Navíc je dění v muzeu pod bedlivou kontrolou redaktorů televize TV Šok. Nic z toho ovšem nemůže oba kohouty stáje Fantomas zastavit a zvítězit může jen jeden. Vzácná známka skutečně zmizí, ale jak už to v bláznivých komediích bývá, je těžké říct, kdo za tím skutečně stojí. Hon teprve začíná…     

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz