The Hapiest Man on Earth

Titul v originále: The Hapiest Man on Earth

Žánr: monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1

THE HAPPIEST MAN ON EARTH (Nejšťastnější chlap na světě)

monolog

Tento skutečný, triumfální příběh oživuje neobyčejnou cestu Eddieho Jaku, který zemřel v roce 2021 ve věku 101 let. Prožil nespočet otřesných zážitků, prošel několika nacistickými koncentračními tábory, z některých utekl. Spolu s rodiči a sestrou skončil v Osvětimi, kde byli jeho rodiče okamžitě posláni do plynových komor. Díky svým schopnostem inženýra byl pro nacistický režim cenný a jeho život byl tak ušetřen. Většina jeho širší rodiny za války zahynula, jeho sestra Henni však přežila. Po válce se vrátil do Belgie, kde se seznámil a oženil s další přeživší Židovkou Flore Molho.

Eddieho příběh je příběhem nepředstavitelného zármutku a tragické ztráty, přesto je svědectvím o nezdolném lidském duchu. Navzdory všemu se prohlásil za „nejšťastnějšího člověka na světě", o čemž svědčí jeho houževnatost a odhodlání najít světlo i za těch nejtemnějších okolností.

Dojemná hra vznikla podle stejnojmenných pamětí Eddieho Jaku a byla uvedena v Barrington Stage v Pittsfieldu v květnu 2023.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz