Vražda z přirozených příčin

Titul v originále: Murder by Natural Causes

Autor: William Link, Richard Levinson, Tim Kelly
Žánr: komedie, dramatizace, detektivka
Překladatel: Martin Novotný
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 4

mysteriózní kriminální komedie

Adaptace televizní hry Richarda Levinsona a Williama Linka, velmi úspěšných amerických autorů televizního detektivního a mysteriózního žánru.

Stylový a vtipný thriller, který mistrně kombinuje smích a vzrušení, a přináší to, co fanoušci tajemství nejvíce milují – napínavý nervák s důmyslným spiknutím - Allison, nevěrná manželka slavného mentalisty s poněkud slabším srdcem, Arthura Sinclaira, přemluví svého milence, aby se pokusil zabít jejího manžela, ale celá záležitost se náhle poněkud zvrtne…

Arthur Sinclair je úspěšný, světově proslulý mentalista ve stylu „velkého mága“ Josepha Dunningera. Jeho krásná manželka Allison však osnuje jeho vraždu pro nejběžnější ze všech motivů - chamtivost. Pro svůj čin získá na pomoc začínajícího mladého herce. Její plán vraždy nemůže nevyjít, protože je až příliš obratně a vynalézavě promyšlen - nebo ne? Koneckonců, Arthur (jak každý ví) je obdařen neobvyklými duševními schopnostmi. Nebo ne? Jakmile je vražedná hra uvedena do pohybu, intriky se začnou překrucovat a obracet proti svým osnovatelům. A Arthur si může vychutnávat chvíle, kdy může poučit svoji ženu o pravidlech nevěry. Nic ale není takové, jak se zdá… Je čtení mysli opravdu možné? Lze vůbec předvídat budoucnost? Právě když publikum přijde na to, co se bude dít dál, nastane neočekávaný a šokující zvrat, který situaci zkomplikuje humorným, ale i děsivým způsobem.

Záhadný a překvapivý příběh staví na vzrušujícím vyvrcholení, kdy Arthurovy duševní schopnosti jemu samotnému nejen že zachrání život, ale rozehrají nový ďábelský rébus, který přišpendlí publikum k sedadlům v hledišti při společném prožitku na pomezí hororu. Televizní mysteriózní kriminální komedie byla poprvé vysílána americkou televizní stanicí CBS v únoru 1979. První jevištní provedení se odehrálo mimo Broadway v roce 1985. Od té doby se hra uvádí dodnes.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz