Vražedné spiknutí

Titul v originále: Murder Plot

Autor: William Link
Žánr: komedie, detektivka
Překladatel: Martin Novotný
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 2

komediální thriller

Divadelní celovečerní hra navazuje na úspěšnou spolupráci americké autorské dvojice Richard Levinson & William Link, velmi úspěšnou především na poli televizního detektivního a mysteriózního žánru (např. krimi seriál Columbo).

Nejprodávanější autor tajemných záhad David Forrester trpí spisovatelským blokem. Jeho nakladatel Felix Bromley mu navrhuje najmout talentovanou, krásnou mladou stínovou spoluautorku Kristyn, která by mu s psaním pomohla. To je však začátek Davidovy noční můry. Podezřelé chování ženy způsobí, že požádá soukromého detektiva Abromowitze, aby prozkoumal její minulost. Vychází na světlo, že je to možná pravděpodobná Davidova sestra, o které David dosud neměl ani tušení. Aby toho nebylo málo, situaci zkomplikuje Davidova žena Sylvia, která se rozhodne se s Davidem rozvést a podává na něj žalobu. Jeho stínová spoluautorka (možná nevlastní sestra) Kristyn ho začne svádět, přičemž se začne ohánět kuchyňským dranžírákem. Následně se David dozvídá, že jeho žena Sylvia byla zavražděna v jejich letním sídle. Situace zhoustne, když je nalezena mrtvola najatého soukromého očka přímo v Davidově bytě. David dochází k závěru, že jeden z nich (nikoli on!) je vrah. Ten je sice na konci odhalen, ale posledních 90 vteřin hry nám nachystá další překvapení, které otočí vše, co se dosud stalo, vzhůru nohama…

Skvěle napsaná thrillerová komedie, plná nečekaných zvratů, s ještě záludnějším rozuzlením byla poprvé uvedena v divadle West Valley Playhouse v Canoga Parku v Kalifornii v listopadu 2001.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz