Edward Albee

dramatik

(1928 - 2016)

Americký dramatik. Bývá řazen k absurdnímu dramatu, ale on sám sebe považoval za realistického autora. V krátkých, často jednoaktových hrách zobrazuje člověka v krizových situacích samoty, lhostejnosti, přetvářky a lži. Jeho hry často vycházejí z reálné skutečnosti.

Mezi jeho prvotiny patří např. Stalo se v ZOO (1958) - v této hře vystupují pouze dvě postavy - Peter a Jerry. Peter je úředník ze střední třídy, který žije v nezájmu o okolní svět, zatímco Jerry je izolovaný a sklíčený muž, který má velké problémy. Tito muži se potkají na lavičce v newyorském Central Parku. Hra prozkoumává témata izolovanosti, samoty, sociální nerovnost a odlidštění komerčního světa. Pravděpodobně nejznámější autorova hra je Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1962) - dva manželské páry vysokoškolských pedagogů stráví noc v otevřené (částečně i sexuální) komunikaci. Tento příběh byl v roce 1966 zfilmován. 

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Aura-Pont, s.r.o.

tel: +420 603 265 067
email: info@aurapont.cz