100 Songs

Titul v originále: 100 Songs

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Roland Schimmelpfennig (Německo)

100 SONGS (100 SONGŮ)

min 3 m, 3 ž (variabilní obsazení)

Nádraží, nástupiště, lidé nastupují do vagónů, mladá žena dobíhá vlak, za dvě minuty zazní signál k odjezdu. Skupina mužů, žen a možná i dětí sedí ráno v 8:54 v odjíždějícím vlaku. Netuší, že je to jejich poslední jízda, neboť celý vlak v 8:55 vyletí do povětří. Jak popsat nepochopitelné? Nebo lze popsat jen minuty předtím? Když všechno ještě bylo v pořádku, nic nebylo jednoduché, ale přesto možné, když lidé ve vlaku ještě měli cíl? A třeba poslouchali svou oblíbenou písničku. A jak to bylo se servírkou Sally v nádražní kavárně, která právě poslouchala v rádiu píseň Kim Carnes Bette Davis Eyes? A které vypadl leknutím šálek z ruky, když před jejíma očima vlak explodoval. A opravdu onen šálek nešel zachránit?

Jde o jakési rekviem, o koncert hlasů, autor si tak, jak jej známe, pohrává s chronologií jednotlivých dílčích příběhů, s náhodami a neustále krouží kolem vteřiny, v níž šálek padá na zem a vlak se rozlétne na kousky…

Světová premiéra proběhla v listopadu 2018 ve švédském Länsteater Örebro, pro které autor hru napsal. V Německu byla hra uvedena poprvé v červnu 2019 v Schauspiel Stuttgart.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz