6 Conversations About Love

Titul v originále: 6 Conversations About Love

Autor: Ioanna Anderson
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

Ioanna Anderson(ová) (Velká Británie)

6 CONVERSATIONS ABOUT LOVE (6 HOVORŮ O LÁSCE)

2 m, 3 ž

tragikomedie

Katherine se blíží šedesátka, nezažila starosti se živobytím ani kariérou. Její život se točil výhradně kolem rodiny a nyní se hrozivě vyprazdňuje: děti mají vlastní životy, manžel Tom ji opouští kvůli mladší ženě a nové rodině, matka Dorothy stále víc ztrácí kontakt s okolním světem a otčím Fergus, jehož autobiografie svého času vyvolala skandál neskrývanými projevy homosexuality, je také starý muž.

Katherine se uzavírá do sebe, opájí se hořkostí a upíná se na mrtvé památky minulého života, zejména rodinnou vilu, o kterou ale také nevyhnutelně přijde. V nové Dorothině ošetřovatelce Delile však objevuje někoho, kdo ji alespoň tu a tam vyprovokuje k záblesku vitality. Rutinu postupné přípravy na Dorothinu smrt naruší kuriózní výlet na venkov, vynucený Tomovým zjištěním, že z důvodu úřední chyby je podmínkou rozvodu opakování svatebního obřadu. Hra se soustřeďuje na dialogy o mezilidských vztazích, především o lásce ve všemožných podobách, o životě, konci a možnosti nového začátku.

Premiéra (pod názvem 6 Acts of Love) proběhla v roce 2008 v Tron Theatre v Glasgow.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz