A Doll´s House, Part 2

Titul v originále:

Autor: Lucas Hnath
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

Lucas Hnath (USA)

A DOLL´S HOUSE, PART 2 (DOMEČEK PRO PANENKY, DÍL 2.)

1 m, 3 ž

Je to přesně patnáct let od doby, kdy za sebou Nora práskla dveřmi. Teď ale na stejné dveře kdosi zaklepal. Nora vchází do stejného domu, ve kterém kdysi zanechala svého manžela i děti. Nyní se vrací jako úspěšná a bohatá spisovatelka, která musí rychle vyřešit poslední nesrovnalost ve svém jinak velmi spokojeném životě – musí přimět manžela, aby vyplnil rozvodové formuláře, jak před patnácti lety slíbil, ale nikdy to neudělal.

Tradičně psaná hra s dobře charakterizovanými, vybudovanými postavami přináší zajímavé herecké příležitosti pro všechny čtyři herce. Téma navazující na Ibsenovu klasiku je vysoce aktuální.

Hra měla premiéru v dubnu 2017 v South Coast Repertory v Costa Mesa, CA. Takřka současně byla uvedena na Broadway v John Golden Theatre. Hra byla nominována na Cenu Tony a Outer Critics Circle Awards za nejlepší novou hru roku. Broadwayská inscenace byla nominována na Cenu Tony celkem osmkrát, cenu získala Laurie Metcalf za ztvárnění titulní postavy Nory.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz