A Mirror

Titul v originále: A Mirror

Autor: Sam Holcroft
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 1

A MIRROR (Zrcadlo)

5 m, 1 ž, dav

drama o cenzuře

Drama začíná svatbou - tuto zpočátku běžnou ceremonii brzy začnou narušovat podivné repliky některých postav, které s přibývající intenzitou přeměňují svatební obřad v naprosto jinou duální realitu. Postavy totiž mají svou druhou identitu. Matrikář se mění na státního cenzora Čelika, z novomanželského páru se stává zaměstnankyně ministerstva kultury Mei a problémový spisovatel Adem, svatební svědek se stává prorežimním dramatikem. Jedná se o velmi složitou divadelní hru, která je ovšem velmi precizně napsaná a důmyslně odhaluje skryté pravdy.

Britská dramatička našla inspiraci při svých cestách do Libanonu a Severní Koreji, kde se setkala s přísnou a všudypřítomnou státní cenzurou, tuto hru věnovala kolegovi Lucienu Bourjeilymu, libanonskému dramatikovi, s nímž se setkala a kterého obdivuje za odvahu před cenzory.  Drama zažilo svou divadelní premiéru v roce 2023 v Londýně v Almeida Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz