A Night at the Oscars

Titul v originále: A Night at the Oscars

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Peter Quilter (Velká Británie)

A NIGHT AT THE OSCARS (NOC OSKARŮ)

3 m, 2 ž

komedie

Zábavná komedie pro dva starší herce (šedesátiletou ženu a sedmdesátiletého muže). Odehrává se v předvečer a během předávání Oskarů s prostřihy do minulosti. Herecký manželský pár representuje „old Hollywood" a jako takový je pozván, aby na slavnostním ceremoniálu zazpíval několik starých filmových melodií. On hrával v komerčně úspěšných filmech, dodnes je relativně známý, byť svou kariéru devastuje vystupováním v reklamách na léky, ona byla v osmdesátých letech nominována za roli ve skandálním filmu s lesbickou tematikou, ale nikdy se skutečně neprosadila a dnes jen čeká na pořádnou roli. Jejich nemilosrdné, ironické výměny, glosující mj. stav filmu, jejich patnáctileté soužití, herectví či sexuální aféry minulosti, čerpají z nejlepších tradic konversačních komedií a jsou vtipně aktuální. V první scéně se vypravují na svůj velký večer (s jednou oživlou vzpomínkou na to, jak Diana odcházela z rodného Buffala), dále se „předvádějí" před řidičem, jež je má odvézt na předávání (zde se přehraje natáčení inkriminované postelové lesbické scény), v druhé části je vidíme před vystoupení a v zápětí po něm. V komedii nechybí typicky americká vážná linka: Diana umírá na rakovinu a oba manželé si uvědomují, že jejich čas je konečný.

Výhodný zábavný titul, který se nemusí přes míru podbízet - inteligentní komedie s trochou nostalgie. Výborné herecké příležitosti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz