A Walk In the Woods

Titul v originále: A Walk In the Woods

Autor: Lee Blessing
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

Lee Blessing (USA)

A WALK IN THE WOODS (PROCHÁZKA LESEM)

2 m

Hra se odehrává během studené války v „příjemných lesích na okraji Ženevy“, kde se vojenští vyjednavači dvou supervelmocí, USA a Ruska, neformálně setkávají po vyčerpávajích rokováních u jednacího stolu.

Zkušený Rus Andrej Botvinnik je jemný, vtipný a současně velmi tvrdý a cynický v tom, jaký vlastně úkol má prosadit. Nováček Honeyman je poněkud rezervovaný pedant a v jednáních až úporně idealistický. Postupem času, kdy se mezinárodní jednání vlečou a oba muži spolu neformálně hovoří v lese měnícím se podle ročních období, začínají si pomalu uvědomovat rostoucí porozumění a zároveň sílící frustraci z toho, co vlastně dělají a čeho mohou reálně dosáhnout.

Na konci hry, když Botvinnik oznámí, že ve své funkci končí, si Honeywell uvědomí, jak mu bude chybět. Nejen kvůli přátelství, které mezi nimi vznikalo, ale i proto, že s novým vyjednavačem bude muset znovu čelit zakořeněné nedůvěře a falešným představám, které přinášejí tak elementárně rozdílná státní zřízení.

Světová premiéra hry se konala 20.února 1987 v Yale Repertory Theatre, newyorská o rok později v Booth Theatre. Hra byla v roce 1987 nominována na Pulitzerovu cenu v kategorii drama.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz