A Wedding Story

Titul v originále: A Wedding Story

Autor: Bryony Lavery
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

Bryony Lavery (Velká Británie)

A Wedding Story

2 m, 3 ž

Hra současné britské autorky je vtipným, přímým ale lyrickým pohledem na problémy typické středostavovské rodiny, která se musí vyrovnat s nevyrovnatelným.

Evelyn je inteligentní žena, doktorka, matka dvou dospělých dětí, která ale trpí Alzheimerovou chorobou. Jako medička sama dobře ví, co ji čeká, i to, že tomu nelze uniknout. Vědí to i ostatní postavy hry, její muž Peter, syn Robin, dcera Sally a Grace - přítelkyně Sally. Každý svým způsobem reaguje na tuto změnu v jejich dosavadním životě. Sally, která je stěžejním charakterem hry, se na blíže neurčené svatbě seznámí s Grace, se kterou si spíš z legrace než z vážného úmyslu začne lesbický vztah. Mezi oběma ženami ale přelétne opravdová jiskra, Sally si to ale nechce přiznat. Navíc s postupující matčinou chorobou si stále více uvědomuje, jak celoživotní vztah zavazuje. Se svým bratrem velice dobře vidí, jaký vliv má matčina choroba na jejich otce, který jakoby umíral s ní. Sally se tak bojí do vážného vztahu vstoupit. Nakonec je ale Grace představena celé rodině a Sally s Grace jsou oddány při jakémsi neoficiálním rodinném svatebním obřadu.

I přes své tragické téma je hra A Wedding Story komedií, komedií o svatebních dnech a celoživotní odpovědnosti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz