abgrund

Titul v originále: abgrund

Autor: Maja Zade
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Výchozích znepokojivých otázek hry je spousta: dokáže si voda vzpomenout na svůj původní stav, drží tapety pohromadě zdi, jsou uprchlíci utečenci, je svatba veřejným prohlášením, nahrazují psi děti, chrání sex po čtyřicítce před HIV, kde se dá koupit špalda a kde levandule, je pro ateisty zážitkem večeře o šabatu, chutná víno po angreštu? Otázky nás upozorňují na to, že možná žijeme ve falešném světě, který nás jen oklamává zdánlivou normálností, dokonce nabízí jako sedativum konspirační teorie, každé téma, posvátné či všední, najde v rozhovoru při večeři své místo. A v sousední místnosti manželů spí jejich děti jako andílci…

Pod hladkým povrchem se skrývá propast a vytváří scénář pro největší možnou tragédii, nechává do reality vstupovat úzkost. Reakcí je víra a naděje, že jde pouze o nápaditou slovní hru.

Hru uvedla v dubnu 2019 Schaubühne am Lehniner Platz v režii Thomase Ostermeiera.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz