Ach, ta láska nebeská

Titul v originále: Ach, ta láska nebeská

Autor: Jiří Urban
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Sedmatřicetiletý bývalý učitel, toho času invalidní důchodce Pavel s diagnózou Savant syndrome žije poklidným životem s manželkou Jitkou. Jednoho dne se Pavel svěří svému kamarádu Kryštofovi, že se bláznivě zamiloval do zpěvačky Debbie Harry. Potíž je ale v tom, že video se zpěvačkou, které Pavel viděl, pochází z roku 1978 a tehdy byla Debbie Harry pětatřicetiletá kráska, která mezitím, samozřejmě, zestárla. Pavel touží vrátit se v čase o více jak čtyřicet let zpátky, navštívit zpěvačku a pomilovat se s ní. Jak to ale udělat? Naštěstí Kryštof najde řešení. Jako správný vědec zjistí, že mezi námi žijí mimozemšťané, ovšem v jiné dimenzi, proto jsou pro nás neviditelní. Mimozemšťané jsou tady proto, aby mezi námi šířili lásku. Lásku nebeskou. Oba kamarádi se naučí s mimozemšťany komunikovat a Kryštof připraví ve školní laboratoři prvek cristoforium, který jim pomůže cestovat v čase. Jenomže povolení procovat ve školní laboratoři musí vydat ředitel školy, jejich kamarád Villy, a ten, samozřejmě chce za zpěvačkou s nimi. Osudnou chybou se však místo do hotelu za Debbie Harry přesunou mezi kanibaly, jsou zajati a mají se stát jejich obětí. Naštěstí Pavlova manželka Jitka, vnímavá kartářka, vycítí, že jsou v nebezpečí a spolu s kamarádkami uskuteční výpravu na jejich záchranu. Mise je úspěšná a muži jsou zachráněni. Pavel zjišťuje, že Jitka znamená pro něho víc, než románek se zpěvačkou.

Za odměnu si celá výprava udělá výlet do 19. století do Stavovského divadla v Praze na představení Fidlovačky. Jenomže charismatický Josef Kajetán Tyl svým šarmem odloudí manželku ředitele školy, a dokonce o ní hodlá napsat hru Paní matikářka, matka pluku. Opuštěný ředitel Villy však netruchlí dlouho, protože jedna otevřená náruč už na něho netrpělivě čeká…

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz