Achich

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 10 ženy 5

Arnošt Goldflam

ACHICH

12 m, 4 ž (možnost zdvojení rolí)

Nostalgická, jemně groteskní sága se zpěvy o jedné kdysi široké židovské rodině. Hlavní postavou je Artur, dalšími postavami členové jeho rodiny – otec, matka, strýc a jeho čtyři bratři, babička, dědeček, teta... Atmosféru starých dobrých časů udržuje především babička, která je Arturovi oporou a vrací se v retrospektivách do předválečných a válečných časů. Hru prostupují snové, fantaskní pasáže, v nichž vystupuje množství epizodních postav (Americký král, gangsteři, Hitler, policisté…). Zde se vynořuje na povrch noční můra antisemitismu (např. snový soudní proces, jemuž vévodí postava Hitlera). Na konci hry odehrávajícím se na hřbitově rozmlouvá Artur s již mrtvou matkou a babičkou, aby pak ležel v kočárku a ony mu zpívaly ukolébavku...

Hra o době dávno minulé, o rodině, který drží pohromadě, zároveň paralela k dnešní sílící xenofobii a rasismu ve společnosti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz