After You

Titul v originále:

Autor: Brendan Murray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

Brendan Murray (Velká Británie)

AFTER YOU (PO TOBĚ)

2 m, 1 ž

Jill zemřel manžel a její vztah se synem není úplně ideální. Vše se navíc ještě komplikuje, když se u hrobu otce setkají s jeho dávným přítelem, který přináší květiny. Otec, který pravidelně mizel za přáteli, totiž možná vůbec nebyl tam, kde tvrdil, a jeho přítel mohl snadno být jeho skutečným životním partnerem. Postupně a po kouskách se rozkrývá příběh rodiny, která sice zdánlivě držela dobře pohromadě, jen někteří členové měli svá tajemství.

Hra o lásce a štěstí, oddanosti a věrnosti, zradě i utrpení je analýzou teenage syna a jeho procesu vyrovnávání se se smrtí otce, kterého doopravdy poznal až příliš pozdě.

Text se skládá z řady obrazů, které na sebe volně navazují a které si divák musí složit do celistvého příběhu. Hra s rozvolněnou strukturou se ale vyznačuje i rychlými, úspornými dialogy s krátkými replikami. Hra měla premiéru v Red Ladder Theatre Company v roce 2002.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz