Age of Arousal

Titul v originále: Age of Arousal

Autor: Linda Griffiths
Žánr: hra, komedie, historická komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 5

AGE OF AROUSAL (Věk vzrušení)

komedie o počátcích ženského hnutí

Přelom 19. a 20. století v Londýně byl časem převratných politických, emocionálních i sexuálních změn. Nejen vynález psacího stroje a hnutí za volební právo žen obrací vše naruby. Ženy se nejen obrazně zbavovaly svých korzetů a „Ctnost byla ráda, že nepřišla o spodničku“. Díky populačnímu vývoji bylo v Anglii o půl miliónů více žen než mužů a naplno se rozjelo hnutí sufražetek bojujících za práva žen.

Uprostřed toho všeho se pět ambiciózních žen a jeden muž snaží najít svou novou cestu. Slečna Mary Barfootová vede školu pro sekretářky se svou mladou milenkou, slečnou Rhodou Nunnovou. Když však přijedou slečny Maddenovy - staré panny Virginia a Alice a krásná mladá Monica - a přitažlivý doktor Everard Barfoot, věci už nikdy nemohou být jako dřív...

Historická komedie o vzrušující době, o uvolněné sexualitě, o zákazech a překračování dosavadních pravidel a v neposlední řadě o hledání své vnitřní svobody.

Již připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz