Alles ausschalten

Titul v originále: Alles ausschalten

Autor: Julian Daal van
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Julian van Daal (Německo)

ALLES AUSCHALTEN (VŠECHNO VYPNOUT)

3 m, 3 ž

22 scén s prologem

Mladík byl před diskotékou napaden a vážně zraněn skupinkou vrstevníků. Krátce poté na následky zranění zemřel. Zpráva o tragické smrti mladíka se rychle šíří až se dostane i k jednomu z viníků, který je náhle nucen vyrovnat se s trestným činem a zaujmout stanovisko vůči svému okolí, společnosti i vlastnímu svědomí.

Není však jediný, kdo čelí obtížné situaci. Jeden z jeho přátel se musí ve dne v noci starat o ochrnutého otce a jeho nová přítelkyně si nedokáže vybudovat vztah k vlastnímu dítěti. Kdyby jen tušil, že otcem dítěte byl mladík, kterého zabil…

Hra diváka zavede do často bezcitného světa generace mládeže, která si nudu vybíjí násilnostmi. Zároveň se snaží polemizovat s černobílým viděním této problematiky v médiích. Je to hra o ztrátě mládí a hledání svého místa ve společnosti.

Hra je momentálně překládána do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz