Alles über Liebe

Titul v originále:

Autor: Stephan Eckel
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 2

Stephan Eckel (Německo)

ALLES ÜBER LIEBE (VŠE O LÁSCE)

1 m, 2 ž

komedie

Carlos a Anna sedí na červené pohovce – mezi nimi je ale dost místa, ani jeden se nechce pohnout k tomu druhému, oba mají ruce založené na prsou. Vedle pohovky sedí v křesle napjatá terapeutka, v ruce notes, do něhož si něco píše, všude po místnosti jsou rozmístěny hygienické kapesníčky.

Taková je výchozí situace této komedie o páru, který jako poslední možnost záchrany svého vztahu zvolí párovou terapii. Ovšem terapeutka je nervózní a přepracovaná, a tak není nouze o slovní přestřelky, napjaté chvilky a nečekané vypointované dialogy. Na přetřes přijde např. dieta, příšerná dovolená, tchyně, dětské kroužky či sekretářka s velkými ňadry.

Drzá a hořká komedie o záchraně jedné téměř ztracené lásky končí překvapivě záchranou vztahu. Byla uvedena v říjnu 2013 v Theater der Altmark v německém Stendalu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz