Alys Always

Titul v originále:

Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 6

Lucinda Coxon (USA)

ALYS ALWAYS (PRO ALYS, NAVŽDY)

5/6 m, 6/7 ž

dramatizace / psychologický thriller

Dramatizace stejnojmenného románu (do češtiny dosud nepřeloženého) od současné britské spisovatelky Harriet Laneové poutavě zachycuje cestu Frances Thorpové z neviditelné řadové zaměstnankyně kulturní rubriky nedělních novin do chvíle, kdy její fotografie začnou plnit první stránky. Celé se to stane velkou náhodou, když je Frances svědkem nehody, při které ji před očima zemře Alys Kyteová, manželka slavného spisovatele Laurence Kytea. Frances se nenásilně stává důležitou součástí života pozůstalých a pomalu využívá svých nově nabytých konexí ve svůj prospěch, což se rychle začne odrážet na jejím kariérním postupu. Čím dál víc se u ní také stupňuje zvláštní fixace na mrtvou ženu, kterou bere jako svou přítelkyni, ne-li část sebe samé.

Napínavý psychologický thriller pro větší jeviště. Představuje skvělou hereckou příležitost pro hlavní protagonistku i hned několik zajímavých vedlejších rolí (stárnoucí slavný spisovatel, mladá temperamentní truchlící dcera, sebestředný redaktor novin atd.). Hlavně se však jedná o poutavý příběh, který diváka rychle upoutá a udrží si jeho pozornost až do poslední repliky.

Hra se dočkala světové premiéry v březnu 2019 v divadle Bridge Theatre. Hlavní roli ztvárnila Joanne Froggattová. Hra se dočkala příznivých recenzí, které především chválily dramatizaci Lucindy Coxonové.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz