American Nightmare

Titul v originále:

Autor: Matthew Bulgo
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Matthew Bulgo (Velká Británie)

AMERICAN NIGHTMARE (AMERICKÁ NOČNÍ MŮRA)

2 m, 2 ž

thriller

Dramatický thriller, který nepříliš optimisticky vyobrazuje blízkou budoucnost. V Americe je společnost rozdělena na dva tábory – ti extrémně bohatí si nad skleničkami drahých koktejlů hrají na bohy, zatímco druhá strana společnosti se pohybuje na hranicích chudoby. Život v takových podmínkách je nutí ke krajním řešením, což se stalo Elwoodovi a Darie. Tito dva sdílí pokoj ve výcvikovém centru, kde je za otřesných podmínek trénují k blíže nespecifikovanému úkolu.

Jejich dějová linka se prolíná se setkáním Clary a Grega, kteří se sešli v nejvyšším patře luxusního mrakodrapu na pracovní schůzce. Avšak jen jeden z nich má přesnou představu o tom, co vlastně projednávají.

Hra je prodchnuta skličující atmosférou, která dýchá z dialogů obou párů. Nebezpečná „power play“ se odehrává jak v pokoji Elwooda a Darii, tak u stolu s Clary a Gregem. Kdo poleví? Kdo couvne? Kdo přežije?

Napínavá hra nese rysy populárního seriálu Black Mirror a lze ji jednoduše zařadit do narůstající skupiny dystopických příběhů. Měla premiéru v The Other Room v Cardiffu v září roku 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz