Ann & Debbie (Drahoušku, to chce drink!)

Titul v originále: Ann & Debbie

Autor: Lionel Goldstein
Žánr: komedie
Překladatel: Pavel Dominik
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 2

Lionel Goldstein (Velká Británie)

ANN & DEBBIE (DRAHOUŠKU, TO CHCE DRINK!)

přeložil Pavel Dominik

2 ž

Ann a Debbie jsou kamarádky. Pravidelně se scházejí na skleničku a už hezkou řadu let jsou v pravidelném kontaktu. I tentokrát by asi vše probíhalo jako vždycky, jenže Ann nedávno zemřel manžel – Debbiin dlouholetý milenec. Ostatně, tak se tyto dvě dámy seznámily a spřátelily. Setkání v hotelovém pokoji se rázem proměňuje v jakousi bilanční schůzku, v rámci které je třeba vyrovnat se s minulostí, uzavřít kapitolu. Přátelství Ann a Debbie prochází metamorfózou, protože jeho hlavní stavební pilíř zmizel a nyní je třeba jej ustavit znovu. Dialog žen se proto pohybuje v mnoha různých polohách, od čisté vroucí empatie, přes jedovaté přestřelky až po nelítostné souboje o nadvládu, vítězství v nejasném boji.

Hořká komedie přináší dvě neobyčejné herecké příležitosti pro herečky středního, zralého věku. Česká premiéra proběhla v ostravském divadle Mír v dubnu 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz