Apokalypse Miau

Titul v originále: Apokalypse Miau

Žánr: komedie, satira, černá komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 4

APOKALYPSE MIAU (Apokalypsa – mňau)

komedie, satira

Blíží se slavnostní předávání nejvýznamnější divadelní ceny! Červený koberec již čeká na ulici a křišťálové lustry v nově zrekonstruovaných sálech a chodbách září nádherou! Nejlepší zábava je zaručena a samozřejmě nebude chybět ani spousta jídla a pití. Žádáme o slavnostní večerní oblečení.

A spekulacím odzvonilo, nominace byly vyhlášeny! Moderátorka a hostitelka Bonnie van Klomppová s potěšením představuje favority, mezi nimiž jsou takoví slavní „staří známí" jako herci Celeste Engelová, Peter Fidelius a Erasmus Selbach-Stein, stejně jako režiséři Meta Gleibergová a Wenjamin Olinde a choreografka Diana Blavatská.

Pohled do zákulisí ve VIP zóně v nás vyvolává mírné rozčarování, ale nenecháme se odradit od zpěvu. Bufet je otevřen! A pak, jen tak mimochodem, svět opravdu končí. Černá díra už pohltila Ženevu, všude jsou sopečné erupce - na jihozápadě Islandu, na Sicílii, ale i v Burgundsku a Štýrsku. Z nebe padají ptáci, hadi a letadla. Lidé už neznají své příbuzné, znovu bolestně propukají minulá vztahová dramata a znovuožívá obvyklý spor „každý proti každému". Divadlo nakonec zasáhne meteorit. Zúčtování musí pokračovat, černá díra se blíží - nebo je to přece jen vesmírná loď? Pak se setmí – ano, byl to skvělý večer!

Hry byla uvedena ve Volkstheater Wien v prosinci 2022.

Na českém překladu se již pracuje.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz