Apple

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 2

Vern Thiessen (Kanada)

APPLE (JABLKO)

1 m, 2 ž

Andyho pávě propustili z práce. Jeho manželství je v krizi – s ženou se vzájemně zcela odcizili, už spolu doopravdy nekomunikují a je mezi nimi neustálé napětí. Není divu, že jakmile deprimovaný Andy potká tajemnou mladou ženu, která mu skutečně věnuje pozornost, okamžitě se zamiluje. Jakmile ale Andyho žena vážně onemocní, je nucen přehodnotit celý svůj dosavadní život a znovu uspořádat své priority, touhy i zodpovědnosti. Apple je hra o konfliktu zamilovanosti a lásky, o hlubokých citech, souznění i krutosti, která se plíživě vkradla do partnerského vztahu.

Hra současného kanadského autora je v nejlepším slova smyslu dojemná, plná empatie a přesto není sentimentální. Autor navíc experimentuje s možnostmi dialogu – používá velmi úsporné věty, nedořečené myšlenky i pravidelnou repetici částí dialogů, které v novém kontextu nabývají zcela nový význam, atmosféru i náboj.

Hra měla premiéru 11. dubna 2002 ve Workshop West Theatre v Edmontonu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz