Arest

Titul v originále: Arest

Žánr: absurdní komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7

Pavel Landovský

AREST

Jednoaktovka

7 m

Jak nasvědčuje titul, tento příspěvek do kolektivní vaňkovské ságy disidentských dramatiků 70. let se odehrává v kriminále, kteréžto prostředí poznal na vlastní kůži jak spisovatel Vaněk (zde bezesporu přímý láskyplný portrét přítele Václava Havla) tak autor sám.

Mukl Vaněk je přemístěn na novou celu, jeho seznamování se se spoluvězni však vyústí v konflikt: I mezi vězni se najdou lidé zblblí a zastrašení komunistickou propagandou - jeden z nich požádá o přeložení na jinou celu, aby nebyl podezírán ze spolků z politicky nespolehlivým Vaňkem. Absurdní atmosféru doplňují ozvěny vězeňské vzpoury, pronikající zvenčí do cely. Ukáže se, že jde o natáčení válečného velkofilmu v autentickém prostředí: někdejší proslulá věznice pražského gestapa je totožná s komunistickým "ústavem nápravné výchovy" z přelomu 70. a 80. let.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz