Armed Response

Titul v originále: Armed Response

Autor: David Peimer
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

David Peimer (Jihoafrická republika)

ARMED RESPONSE (OZBROJENÁ ODPOVĚĎ)

5 m, 3 ž

Thriller z dnešního Johannesburgu. Mladá německá fotografka Anna přijíždí do Johannesburgu, aby zde dokumentovala místní hudební scénu a život na předměstích. Její nebojácná sebedůvěra se brzy dostane do rozporu s převládající náladou okolí. Brzy poté, co se nastěhuje do pronajatého domu, navštíví ji Vusi, reprezentant bezpečnostní služby Armed response, jejímiž zákazníky jsou všichni Annini sousedé. Anna s ním však odmítne podepsat smlouvu, a tím spustí řetěz tu hrozivých, tu absurdních událostí. Bezpečnostní služba - podobně jako mafie - má pro tyto případy připravená opatření. Sama vyvolá násilím ve svých potenciálních zákaznících strach, který je nakonec podepsat přinutí. V tomto případě však celý postup zkomplikuje Vusi, který se do Anny zamiluje. Jeho snaha Annu před útoky ze strany svých kolegů ochránit vede jen k ještě většímu násilí, které se nakonec vymkne kontrole a jeden z mafiánských bodyguardů je nakonec zastřelen kulkou, jež vyšla bezděčně ze zbraně v Annině ruce. V hořkém závěru je Anna donucena smlouvu podepsat. Když je vše takto spolehlivě „vyřešeno", smí na jeviště vstoupit i policie - a „zrádce" Vusi je zatčen jako vrah.

Zajímavý pohled na jihoafrickou „společnost v přechodu", v níž se z násilí stává instituce, působí v evropském prostředí jako dystopie, pohled do možné blízké budoucnosti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz