Auf uns!

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 2

Frank Pinkus, Kay Kruppa (Německo)

AUF UNS! (NA NÁS!)

4 m, 2 ž

komedie

Děj této komedie se odehrává v šatně sportovní haly. Postavy jsou ve svém běžném životě pracovníky místní spořitelny. Ale mají více či méně jednu společnou zálibu – fotbal. A tak hrají každý týden halový fotbal v místní sportovní hale a reprezentují jako tým Přepážka 4 v okresním přeboru svou spořitelnu. Renate je trenérka a ze všech sil se snaží, aby jejích pět kolegyň a kolegů bylo motivováno a aby byli ve formě.

To ale není snadné: Mille se sice jako útočnice dobrá, ale když se nedostane před bránu, je to k ničemu. Renatin manžel Ecki byl kdysi dobrý obránce, ale je to již dávno. Šéf pobočky Raimund rozhodně ke své nelibosti nešéfuje na hřišti. Wolle raději o všem řeční, než pořádně hraje, a Oskar nesnáší pohyb a jediná jeho motivace je za jeden gól jedno pivo.

Šest postav v posledních třech zápasech sezóny. Ve vypjetí a teprve na poslední chvíli si všichni uvědomí, že jde především o kolektivní sport, kde jde především o zábavu a konec konců nejde ani tak o fotbal, jako o radost ze života a se setkávání, o lásku a toleranci.

Dynamická komedie pro šestici vitálních herců byla uvedena v květnu 2019 v divadle Weyher Theater ve Weyhe.

Vtipné dialogy, pohnuté chvíle, pot a slzy (…) komedie nabízí to, co má publikum rádo: hodně zábavy, pointy, zamilované lidi, vtipné i hlubokomyslné dialogy a rozmluvy aktérů s diváky.“ (Kreiszeitung).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz