Až ustane déšť

Titul v originále: When the Rain Stops Falling

Autor: Andrew Bovell
Žánr: hra
Překladatel: Jitka Sloupová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 4

Andrew Bovell (Austrálie)

AŽ USTANE DÉŠŤ (WHEN THE RAIN STOPS FALLING)

přeložila Jitka Sloupová

5 m, 4 ž

Alice Springs v australském vnitrozemí, v roce 2039. Z nebe spadne velká ryba a přistane u nohou Gabriela Yorka. Stále ještě voní mořem. Už celé dny prší a Gabriel ví, že něco je špatně.

Padesát let předtím předpovídá v Londýně jeho dědeček Henry Law, že z nebe budou padat ryby jako předzvěst velké potopy, která ukončí život na zemi, jak ho známe.

V komplikovaném příběhu vyprávěném v několika časových rovinách (často přítomných na jevišti zároveň) sledujeme osudy čtyř generací dvou rodin na dvou kontinentech, které spojila tragická událost… Zrady, útěky, ničení, ale i odpuštění a láska hrdinů se odvíjí na pozadí živelných i politických katastrof let 1959 – 2039.

Mysteriózní hra známého australského dramatika je už dnes považována za budoucí klasiku. Po světové premiéře v rámci Adelaidského festivalu umění 28.2.2008 uvedla hru divadla po celém světě včetně těch nejprestižnějších – v roce 2010 to bylo newyorské Lincoln Center, o rok dříve pak londýnská Almeida. Česká premiéra proběhla ve Východočeském divadle Parudice v režii F. Nuckollse v prosinci 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz