Babička drsňačka

Titul v originále: Gangsta Granny

Autor: Neal Foster, David Walliams
Žánr: komedie, hra pro děti, dramatizace
Překladatel: Veronika Volhejnová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 3

rodinná komedie / dramatizace

Babička by pořád jen hrála Scrabble. Staří lidé jsou nudní a pátek je nejhorší den v týdnu. To totiž musí chudák malý Ben odložit nejnovější číslo Týdeníku instalatéra a vyrazit za babičkou, která je navíc děsně cítit po kapustě…

Jenže člověka může docela zaskočit, když v dóze na sušenky objeví šperky nebo když zastihne svou babičku oblečenou jako Ninja, jak neohroženě brázdí ztemnělé ulice na svém vozítku. A tak se jednoho pátečního večera může klidně odehrát největší zločin všech dob, úplně klidně může někdo ukrást královské korunovační klenoty. To protože staří lidé mívají docela často neuvěřitelná tajemství.

Jedná se o dramatizaci původního Walliamsova knižního bestselleru Gangsta Granny (Babička drsňačka). Je to ideální hra pro typicky rodinnou inscenaci, u níž se pobaví jak rodiče, tak i děti. Vtipný příběh je přesně tak akorát potrhlý, postavy lehce nadsazené a slovní humor chytrý. Hra je velmi srozumitelná a nenáročná, a to i přesto, že se nikdy neuchyluje k přílišnému zjednodušování a jiným nešvarům, které se v tvorbě pro děti často objevují.

Gangsta Granny je jedním z hlavních objevů divadla pro dětského diváka (ideálně kolem 9 – 12 let). Inscenace měla premiéru 10. listopadu 2015 v Birmingham Stage Company, odkud byla v roce 2017 přenesena na West End. Česká premiéra této dramatizace proběhla v listopadu 2018 ve Slezském divadle Opava.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz