Bachelorette

Titul v originále: Bachelorette

Autor: Leslye Headland
Žánr: tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 4

Leslye Headland(ová) (USA)

BACHELORETTE (LOUČENÍ SE SVOBODOU)

2 m, 4 ž

Katie a Gena jsou smolařky, ale tento večer na to mohou zapomenout. Bývalá spolužačka Reagan je pozvala do luxusního hotelového apartmá, které má sdílet se svou kamarádkou Becky v předvečer její svatby. Regan jí má jít také za družičku, ale jelikož se předpokládá, že Becky stráví noc se ženichem, pozvala si společnost – Katie a Gena „tlusté“ Becky upřímně závidí: nejenže se vdává jako první, ale navíc si bere bohatého a pohledného muže. Svou dámskou jízdu zahájí dívky šampaňským, které dal ženich chladit v koupelně a kokainem, který si přinesly s sebou. Náležitě „sjeté“ si začnou zkoušet Beckyiny svatební šaty, respektive demonstrovat na nich svou teorii, že by se do nich vešly obě. Když Gena odejde dát spravit roztržený model, Regan pozve do pokoje Jeffa a Joea, které předtím náhodně sbalily v hotelovém baru. Sama skončí v ložnici s Jeffem, zatímco již značně podroušenou Katie opatruje Joe. Katiina deprese ústí v její obvyklý kousek – spolyká obsah jedné z ampulí, které s sebou všude vláčí Regan. Právě když všichni zjistí, že něco není v pořádku, protože oživování Katie nemá obvyklý úspěšný průběh, objeví se Becky, která přece jen chce strávit svou poslední noc na svobodě romanticky – sama bez ženicha. V nastalé spoušti se jí však nakonec podaří rozmotat předivo nešťastných událostí, odhalit (podvědomou?) Reganinu intriku a s pomocí Geny zachránit Katie život. Hořký pohled na stinné stránky ženských vztahů končí prozřením i oceněním skutečného přátelství.

Všem postavám této tragikomedie je mezi 23 - 32 lety. Hra byla uvedena na Broadwayi v McGinn Cazale Theatre v červenci 2010.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz