Bagi

Titul v originále: Bagi

Autor: Maria Rožděstvenskaja
Žánr: tragikomedie
Jazyk: ruština
Postavy: muži 9 ženy 6

Maria Rožděstvenskaja (Rusko)

BAGI / QUIRKS (KDYŽ STRAŠÍ VE VĚŽI)

9 m, 6 ž, epizodní role

tragická fraška

Hodně lidí má brouka v hlavě. Tito jedinci musejí snášet vlastní komplexy a předsudky, fobie a chronické poruchy. Často se tak utíkají do svého dětství a odsouvají vlastní problémy naneurčito.

Alex, postarší homosexuál, již ví, že má AIDS. Ruský emigrant žijící již delší čas v USA, pracuje jako manažer více méně úspěšné scenáristky, také původem z Ruska. V kostelíku, kam Alex jednoho dne zabloudí, potká divného starce, který má pro něj zvláštní nabídku práce...

Jde o „tragickou frašku“ s happyendem o třech osamocených lidech, životních loserech, kteří se řízením osudu dostali do slepé uličky a jsou nuceni překonat společně svoje úzkosti a strach.

Hra mladé ruské autorky, která se svojí jinou hru (Kuda ušel Lesli Chauard?) vyhrála v roce 2008 mezinárodní soutěž Eurasia a byla také oceněna v rámci dramatického programu Free Theatre.

Hra je k dispozici v ruském originále a v anglickém překladu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz