Banging Denmark

Titul v originále:

Autor: Van Badham
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

Van Badham (Austrálie)

BANGING DENMARK (DÁNSKÁ BOMBA)

2 m, 3 ž

parodická komedie

Když Jake zrovna nesvádí ženy lacinými balícími hláškami, vystupuje na internetovém rádiu pod pseudonymem Guy de Witt a učí jiné muže, jak svádět ženy lacinými balícími hláškami. V rámci své show se o ženách vyjadřuje vulgárně a s opovržením.

Když se pak zamiluje do půvabné a inteligentní dánské knihovnice, jeho alter ego mu v námluvách vůbec nepomáhá. Proto poprosí o pomoc Ishtar Madiganovou, doktorandku a feministku, která ve svých studiích kritizuje zobrazování žen ve videohrách. Zjevný střet mentalit a zájmů ústředních postav začne mít dopad nejen na Jakeovy námluvy, ale i na osobní životy obou hrdinů.

Tato velmi současná hra je parodickou kritikou jak misogynství, tak feminismu. Rádiové výstupy Guy De Witta jsou tak absurdně šovinistické, jako je postava Ish groteskně emancipovaná.

Zbrusu nová hra australské autorky bude uvedena v srpnu 2019 v Sydney Theatre Company a již na podzim 2018 byla všechna představení zcela vyprodaná.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz