Bär im Universum

Titul v originále: Bär im Universum

Autor: Dea Loher
Žánr: hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

BÄR IM UNIVERSUM (Medvěd ve vesmíru)

3 herci m/ž

hra pro děti od 5 let

Poslední lední medvěd ve vesmíru hledá přítelkyni!!! Půvabná, poetická a vtipná pohádka s písničkami, určená pro děti od 5 let, kterou napsala renomovaná německá dramatička Dea Loher. Dobráckému lednímu medvědovi Bennymu taje vesmír před očima. Jeho kra se stále zmenšuje, až se rozpustí docela. A tak se poslední zástupce země Věčného ledu rozhodne postavit si vor a vydat se na dalekou plavbu do neznáma – a najít si přítelkyni, se kterou by mohl založit rodinu a zachránit tak svůj druh. Vlny ho vyplaví až na tajemném pobřeží země Pollinesie (ano děti, psáno skutečně tak!), ve kterém žije jiná poslední osamělá obyvatelka – drzé a podnikavé kuře Polly. S jeho pomocí si Benny podává seznamovací inzerát a potkává postupně spoustu milých zvířat, třeba žirafu Anni nebo velrybu Ute, ale s žádnou to nevypadá na perspektivní vztah. Ute se chce celý den potápět a Benny těžko zadrží tak dlouho dech, s dlouhánkou Anni je mu v savaně zase moc vedro… Kuře - mladá slepička Polly - by se mu moc líbila, ale dostal jednoznačné vysvětlení, že z vejce by se nový medvídek zkrátka nevyklubal. Tolik starostí na jednu lední medvědí hlavu! Pak ale Benny dostane dopis od tajemné medvědice Isabelly….

Ve své první hře pro děti vypráví Dea Loher s lehkostí, vtipem a poetickým nádechem příběh o ztrátě a nalézání, odchodu a nových začátcích, o zvědavosti a nečekaném přátelství a hlavně o mizícím světě, který má však pořád naději na svou záchranu.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz