Baracke

Titul v originále: Baracke

Autor: Rainald Goetz
Žánr: hra, drama
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 4

BARACKE (Barák)

hra o střetu generací

Z party mladých lidí z města Krölpa v německém Durynsku (bývalá NDR), narozených kolem roku 1977 se vyklube jedna dvojice - Bea a Ramin prožívají lásku, která opět pomíjí. Později se Bea sblíží s dalším mužem z bývalé party: Uwe je součástí mládežnického hnutí, které přechází do opozice vůči generaci rodičů a radikalizuje se. Bea má s Uwem dítě a založí s ním rodinu. Nitky jejich vztahu sahají až do západního Německa, kde tento pár s dítětem slaví svatbu v kruhu mnichovské rozvětvené rodiny. Později rodina opouští chudé poměry v Krölpě a stěhuje se do vilové čtvrti v Drážďanech. Minulost se však stává přítomností - rodině se nedaří. A tak otci zbývá jen vyvodit z této svízelné situace konečné důsledky.

Hra o velké rodině, o násilí a o Německu během třiceti let, příběh lásky v průběhu jedné generace. Součástí rodinné reality je i násilí, tajemství, temná atmosféra, jež je přítomna od samého počátku. Nad tím vším se vznáší mlčení otců, zamlčování pravdy, otupělost matek - a pokračování tohoto života v tělech i duších jejich dětí, z generace na generaci.

Hra byla uvedena v září 2023 v Deutsches Theater Berlin.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz