Bauch zur Miete

Titul v originále: Bauch zur Miete

Autor: Constanze Dennig
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 3

Constanze Dennig(ová) (Rakousko)

BAUCH ZUR MIETE (BŘICHO K PRONÁJMU)

3 ž, 1 mužský hlas

komedie

Hlavními tématy komedie z lékařského prostředí je populační krize západní Evropy a zároveň technologický pokrok dnešní medicíny. Autorka, píšící lékařka, sarkasticky popisuje svět obchodu s porody, náhradních matek, umělých oplodnění, svět dohazovačů ilegálních přistěhovalkyň z bývalého Sovětského svazu, které rodí děti bohatým neplodným matkám ze Západu.

V gynekologické ordinaci se setkávají tanečnice nočního klubu Barbara a prostitutka z Gruzie Tatjana. Barbara sehnala Tatjanu jako budoucí náhradní matku, aby se zavděčila svému pasákovi. Lékařka Clarissa nejprve argumentuje zákazem umělého oplodnění náhradních matek, avšak nakonec se nechá uplatit vysokou sumou od Barbary. Je to velký obchod i pro Tatjanu, ze které se vyklube Němka z bývalého NDR se skvělým čichem na peníze. Má v hrsti jak Barbaru, tak Clarissu, a může je na základě jejich ilegální činnosti vydírat, vzniká kruh, ze kterého není cesty ven. Obchod s hormony a břichy roste dál, dárci spermatu se střídají za plentou, dojde např. ke komickému odhalení - jeden z dárců je náhodou přítel Barbary. Dochází k absurdním situacím - domlouvají se obchody s vajíčky a spermiemi, ze zahraničí se dováží ve velkém sperma různých etnik, dokonce se začne experimentovat s laboratorními krysami. Nicméně musí zákonitě nastat zlom. Blíží se porod Tatjany a s ním překvapivé finále - po akční scéně porodu, kterému asistuje ve své ordinaci Clarissa s Barbarou, se narodí Rudi, první hybrid člověka a krysy. Obchod se může rozvíjet touto cestou...

Na půdorysu situační komedie vznikla hra ironicky popisující zneužívání ilegálních porodů a medicínských experimentů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz