Beach House

Titul v originále: Beach House

Autor: Dorian Brunz
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

BEACH HOUSE (Dům na pláži)

Dvojčata Taylor a Ronny jsou smolaři. Žijí se svou matkou v paneláku, protloukají se neutěšeně životem a sní o všem lepším, krásném. Zdá se, že v den jejich narozenin se na ně ale usmálo štěstí. Na pouti vyhráli v loterii hlavní cenu - čtyřtýdenní pobyt v plážovém domku na Floridě. Beach house se tak stává zhmotněním jejich snu, pobytem, na který chtějí vyrazit i s nemocnou matkou, která potřebuje slunce, ale místo toho sedí zavřená v panelákovém bytě, vzpomíná na minulost a pozoruje svět z okna. Štěstí už musí být na dosah a díky němu se snad ukáže, že v jejich každodenní realitě byli pouhými hosty. Výhra je ale podvod, na cestu se váže mnoho přidaných nákupů, a celá akce by tedy byla neskutečně drahá. Dvojčata se svého snu urputně drží, rozhodnou se získat peníze všemi prostředky a zapletou se tak do nebezpečných obchodů v digitálním i analogovém světě, 

Dorian Brunz konfrontuje místo touhy zvané Beach House s brutální a záludnou realitou. Boj proti ní sourozence stojí téměř všechno, i víru ve vlastní sen.

Krutá, ale zároveň i poetická hra o touze uniknout za sluncem získala v roce 2020 cenu za nejlepší divadelní hru v soutěži Deutsches Theater Berlin, kde byla také uvedena ve světové premiéře, následovalo nastudování v Schauspiel Leipzig.

Hra se momentálně překládá.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz