B*easts

Titul v originále:

Autor: Monica Dolan
Žánr: monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 1

Monica Dolan (Velká Británie)

THE B*EASTS (ŠELMY)

1 ž

monodrama

Tessa je psycholožka a právě se rozhodla porušit lékařské tajemství a nad sklenicí whisky, s elektronickou cigaretou divákům vyprávět o jednom svém případu. Jde o „Karen“ a její malou dceru „Lailu“. Karen miluje svou dceru, je pro ni vždy na prvním místě a udělá pro ni cokoliv. Laila od nejútlejšího dětství miluje ženské časopisy s lesklými deskami, které si prohlíží a ukazuje, co se jí líbí. Brzy se ale zjistí, že si maličká Laila neukazuje na propagované výrobky, ale na těla modelek. Je jimi posedlá, zejména ji fascinují ňadra. Jak Laila postupně vyrůstá, její zvláštní posedlost se jen stupňuje a v osmi letech ji Karen vezme do Brazílie, kde Laila podstoupí operaci na zvětšení prsou. Po návratu se však na Karen strhne vlna kritiky a dcera je jí odebrána.

Tématem monologu je dnešní přesexizovaná doba, její působení na dítě. Je zároveň i úvahou nad žebříčkem hodnot, který staví dítě na neotřesitelné první místo. Hra měla premiéru v Bush Theatre v Londýně 26. července 2017 a byla nominována na cenu Laurence Oliviera 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz