Beautiful Boy

Titul v originále: Beautiful Boy

Autor: Eric Conger
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

Eric Conger (USA)

BEAUTIFUL BOY (BÁJEČNÝ KLUK)

2 m, 3 ž (celkem 11 rolí)

Po smrti obou svých adoptivních rodičů se Bill Moore rozhodne najít své biologické kořeny. Přestože s Moorovými vyrůstal prakticky od narození, Bill se nemůže zbavit přesvědčení, že setkání s jeho biologickými rodiči by mu pomohlo odpovědět na základní existenciální otázky. Navzdory protestům své ženy se tedy vydává na dlouhou cestu za poznáním vlastních kořenů. Jeho putování za poznáním ho vede z Missouri až do Connecticutu, kde ho jeho biologická matka hned po porodu dala k adopci. Hledání biologických rodičů je však těžší, než Bill očekával a zabere déle, než plánoval. Když už je skoro na odjezdu zpět domů, konečně nastane v hledání průlom a Bill se svou biologickou matkou setká.

Jak těžké je nedělat si iluze a očekávání o něčem, co skoro padesát let neměl, ale toužil poznat. Poutavě napsaná hra se zabývá nejen tématem dlouhého očekávání, ale také víry v boha. Mohla mít Billova biologická matka jakýkoliv vliv na Billovu osobnost, přestože se nikdy nepodílela na jeho výchově? Tyto otázky a mnohé jiné si hra klade a odpovídá na ně nepřímými odpověďmi.

Prvního zpracování se hra Erica Congera Beautiful Boy dočkala ve Walnut Street Theatre ve Filadelfii v únoru 2014.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz