Belle čili Balada o vrahu Crippenovi

Titul v originále: Belle or the Ballad of Crippen

Autor: Wolf Mankowitz, Monty Norman
Žánr: muzikál
Překladatel: Jiří Mucha
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Wolf Mankowitz, Monty Norman (USA)

BELLE čili BALADA O VRAHU CRIPPENOVI (BELLE or THE BALLAD OF CRIPPEN)

z angličtiny přeložil Jiří Mucha

3 m, 3 ž, zpěváci a tanečníci

estrádní thiller

Zubní lékař Crippen je ženatý s kabaretní zpěvačkou Belle. Belle má milence a je nesnesitelná. Crippen má milenku a je nešťastný. Belle mu nedá spát, a tudíž je pro svou milenku málo čilý. Rozhodne se svou ženu uspat léky na spaní. Připraví rafinovaný systém otráveného pití a jídla, aby měl jistotu, že Belle alespoň něco z toho uspí. Souhrou okolností však Belle sní a vypije vše, co bylo otrávené, tím se předávkuje a zemře.

Crippen její tělo schová a rozhlásí, že Belle odjela. Začne žít se svou milenkou. Okolí se nejdříve domnívá, že mu Belle utekla s jiným mužem, ale po čase začne Crippena podezřívat. Crippen rozhlásí, že Belle zemřela v cizině. Ani to nestačí a Crippena začíná obtěžovat policie. Crippen se svou milenkou Ethel utíkají. V okamžiku, kdy se zdá být svoboda a štěstí na dosah ,jsou však dopadeni. Crippen je odsouzen a popraven.

 

Hra je koncipovaná jako jedna velká estráda a odehrává se na konci 19. století v Londýně.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz