Belongings

Titul v originále: Belongings

Autor: Morgan Lloyd Malcolm
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

BELONGINGS (Někam patřit)

Po misi v Afghánistánu se Deb vrací ke své rodině, k otci, který si vydělává provozem placených pornografických webových stránek. Debiiny nesdělitelné zážitky ženského vojáka narážejí na zcela jiný svět průměrné maloměstské domácnosti. Nároky kladené na výkon role ženského vojáka jsou v ostrém rozporu s očekáváním plynoucím z role dcery a stejně tak se střetává Debiina lesbická sexuální orientace s ryze mužským světem armády a otcovým omezeným světonázorem. Vlastní pocit osamocení pomáhá Debii pochopit svou zradu na vlastní, depresemi stíhané, nepochopené a ve své jinakosti zcela osamocené matce.

Hra byla poprvé uvedena v Hampstead Theatre and Trafalgar Studios  v roce 2011 a vzápětí nominována na Charles Wintour Most Promising Playwright Award (Cenu pro nejslibnějšího divadelního autora). 

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz