Beside Myself

Titul v originále: Beside Myself

Žánr: komedie, hra se zpěvy, muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

BESIDE MYSELF (Vedle sám sebe)

komedie s písněmi

Co se stane, když rozvádějící se manželé dostanou možnost vrátit se zpět do dne, kdy se poprvé potkali? Podaří se jim naplnit jejich přání, aby se do sebe vůbec nezamilovali a ušetřili si tak všechny zklamání, kterými si během dlouholetého manželství prošli?

Paula a Sam během vyklízení společného domova před zahájením rozvodu vzpomínají na svou společnou minulost, když se jim nečekaně splní jedno z jejich naprázdno pronesených přání – vrátí se zpět do dne, kdy se seznámili na vysoké škole. Příležitosti, která se před nimi najednou otevírá, se chopí s vervou a za každou cenu se tak snaží svá mladá já odradit od toho, aby se jeden do druhého zamilovali. Úkol to ale není vůbec jednoduchý, i přes to, že oba vědí, jak přesně se všechny věci v danou dobu seběhly. To, jestli se podaří mladého Sama a Paulu odradit od případného vztahu závisí pouze na jejich starším já. Jenže minulost v sobě kromě bující lásky ukrývá i mnoho nepřiznaných událostí a okolností, které oba z manželů od onoho osudného dne pronásledují. Spolu s objevujícími se tajemstvími se tak proměňuje i vztah Pauly a Sama – a to jak v minulosti, tak současnosti.

Hra se byla poprvé uvedena v muzikálové podobě v rámci Foster Festivalu v americkém Ontariu. Písňové texty napsal skladatel Steve Thomas, jenž se tak postaral o hudební stránku inscenace. Hry byla poprvé uvedena v roce 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz