Bestseller (verze pro 3 herce)

Titul v originále: Bestseller

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 2

Maureen je trochu zvláštní starší dáma. Vaří příšernou dušenou zeleninu, bydlí v trochu strašidelném venkovském sídle u jezera a vyčkává, jestli se jí vrátí její ztracený manžel. Každé léto také u sebe ubytovává několik spisovatelů, kteří hledají klidné a zároveň inspirativní místo, kde by mohli dokončit svá díla. Jako každé léto přijíždí sebeironická autorka bulvárních ženských románů Shelley a nejistý Alex, který by rád napsal další skutečně velký román. Velký dům postupně rozehrávají útržky děl, které autoři píší a přepisují. A odvíjejí se i jejich osobní příběhy a vztahy, na povrch vyplouvají i některá tajemství.

Autor své drama opírá o zábavné vykreslení podivínských postav spisovatelů, kteří jsou více než charakterními postavami jen určitými typy. Všem jim je však vlastní silná míra sebeironie i nadhledu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz