Bis nächsten Freitag

Titul v originále: Bis nächsten Freitag

Žánr: hra, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 1

BIS NÄCHSTEN FREITAG (Příští pátek)

Za veškeré neštěstí světa mohou ranní ptáčata, která všechno rozbijí na kousky svou neodbytnou horlivostí“.

Dva přátelé, oba šedesátníci, se jednou týdně scházejí v hospodě „České poselství“. Znají se už od mládí, chodili spolu do internátní školy v jednom provinčním městě, později se přestěhovali do velkoměsta, jeden se stal knihkupcem a druhý docentem romanistiky. Poté se na nějaký čas ztratili navzájem z dohledu, ale teď se již nějakou dobu opět každý pátek scházejí.

Povídají si o dobách minulých, komentují současné události, hádají se, smějí se a mají na všechno rozdílné i stejné názory. Docent je radikálnější a politicky pravicovější, knihkupec obhajuje své sociální a solidární přesvědčení a levicovější pohledu na svět, ale stále více se ztrácí ve své melancholii.

A za těmi všemi řečmi se skrývá drama - sotva vyslovitelné, ale vždy hmatatelné. Strach ze stárnutí a ztráty vlastního významu, z nemoci, z odloučení a smrti. Vypadá to na první pohled jako vedlejší drama, ale jen zdánlivě…

Komorní drama nejen o přátelství, stárnutí a složitém světě kolem nás byla uvedena v listopadu 2023 ve vídeňském divadle Theater in der Josefstadt.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz