Black Mountain

Titul v originále: Black Mountain

Autor: Brad Birch
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 2

Komorní thriller od držitele ceny Harolda Pintera.

Paul a Rebecca utekli společně do opuštěného domu na venkově. Nejsou zde však na prázdninách. Přijeli sem pracovat. Mají poslední šanci zapracovat na svém vztahu, který se zdá být nenávratně v troskách. Brzy zjistí, že nejsou pronásledováni jen nevyslovenými křivdami a potlačenými vzpomínkami, ale i něčím možná děsivějším.

Autor ve své hře chytře budu napětí tím, že drží diváky v neustálé nevědomosti. Žádná z postav neřekne napřímo, jaký je problém, jak se cítí, či co si myslí. Divákům jsou předloženy střípky skládačky a je na nich, jak si je poskládají. Hra by se nejlépe hodila do komorního divadelního prostoru, kde budou herci obklopeni diváky a budou je tak moci jednoduše vtáhnout do atmosféry děje. Ne náhodou se obě dosavadní produkce této hry inscenovaly na arénovém jevišti.

Hra měla premiéru na festivalu Fringe v Edinburghu v roce 2017. Po tamějším úspěchu se uváděla také v Orange Tree Theatre ve Walesu v roce 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz