Blackout Songs

Titul v originále: Blackout Songs

Autor: Joe White
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

BLACKOUT SONGS (Zatemnělé songy)

„Mám jen dvě pravidla – zůstat single a pít za dva,“ říká hlavní ženská postava hry. Hra z roku 2022 popisuje úsek života dvojice, která se seznámila na setkání Anonymních alkoholiků, z něhož rovnou oba odešli do baru na první společnou skleničku. On je chudý student výtvarné akademie a kreativitu má neoddělitelně spojenou s alkoholem, Ona je starší, zajištěná a alkohol, který nazývá „lékem“, nebo také „řekou“, pro ni symbolizuje vzpouru proti průměrnosti, s lákavým přídechem nebezpečí.

Kromě závislosti na alkoholu u nich vzniká i závislost jednoho na druhém. Flirtují spolu, hrají různé role, vyprávějí příběhy, skládají střípky společných alkoholových oken a kocovin a střídavě přestávají pít. Jejich vztah je něžný i bouřlivý, místy bolestný a ošklivý. Autorova struktura vyprávění je úmyslně rozbitá, aby lépe přiblížila dezorientaci obou postav, a hraje si tak s divákovým soustředěním a postřehem. Jde o skvělou příležitost pro dva herce.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz