Blind Vertrouwen

Titul v originále: Blind Vertrouwen

Autor: Charles Tex den, Peter Baan de
Žánr: komedie
Jazyk: nizozemština
Postavy: muži 3 ženy 1

Charles den Tex, Peter de Baan (Nizozemí)

BLIND VERTROUWEN / BLIND FAITH (SLEPÁ VÍRA)

3 m, 1 ž

komedie

Autorská dvojice, z jejíž dílny již vzešla úspěšná hra Dokonalé štěstí, se i zde zabývá rubem materiálního úspěchu.

Harry a Sacha jsou slušní lidé. Harry má univerzitu a Sacha je odbornice. Naučili se oba mluvit slušně, ani stopa po dialektu či nevhodných výrazech. Jak se vyvíjí děj, jejich jazyk ale poněkud hrubne.

Jsou spolu už téměř sedm let. Harry podniká v nemovitostech a stýká se s pochybnými individui, která mají spoustu peněz v hotovosti a hledají, do čeho je investovat. Harry se svými obchodními partnery pracuje na projektech doma i v cizině.

Nejvýznamnějším z těchto Harryho partnerů je jeho přítel Theo. Theo je Sachin bývalý. Vlastně to on je seznámil. Theo je fenomenálně bohatý a Harry jeho peníze investuje do nejrůznějších realit.

Před dvěma lety přišli Harry se Sachou při dopravní nehodě o čtyřletou dceru. Řidiče, který nehodu způsobil, nikdy nedopadli.

Od této nehody se Harry soustředil téměř výlučně na své podnikání. Velice úspěšné podnikání. Harry a Sacha mají všechno, co si jen mohou přát, život jim ale nevyšel tak, jak doufali. Spadli na ten nejbohatší okraj společnosti.

Sacha má právě 30. narozeniny, oba je oslaví divokou party. V jejím důsledku se jejich luxusní život začne hroutit.

Hra se až na poslední obraz odehrává v jediném pokoji v průběhu jediné noci.

Máme k dispozici holandský originál a anglický překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz