Bondi Beach

Titul v originále: Bondi Beach

Žánr: komedie, tragikomedie, černá komedie
Překladatel: Michal Kotrouš
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 2

BONDI BEACH (Bondi Beach)

hořká / černá komedie

Přátelství Zoe, Dennise, Tristana, Fiffy a Nica je trvalejší než jakýkoli vztah. Přátelé se přece vybírají podle jiných kritérií než partneři. Ale po jedněch kulatých narozeninách, které následují za dalšími, se dostaví pocit, že už toho ze života tolik nezbývá. Že čas na kompletní zpracování vlastního seznamu životních zážitků se krátí. Večírkový život našeho mládí se už dávno změnil na víkendy s příjemnými procházkami. Kromě toho přicházejí nové zkušenosti, jako např. vyplňování formulářů pro závěť nebo zařizování vlastního pohřbu. A nebyla nakonec překvapivá sebevražda jednoho z nich spíše nehoda?

Titul hry odkazuje k pláži Bondi Beach v Austrálii, kde hipsteři a novodobí hippies z celého světa kombinují pětidenní askezi a detox na všech úrovních s bezstarostnými víkendovými večírky, kde si užívají omamných látek a škodlivých sacharidů, aby poté přes týden žili naprosto zdravě a spořádaně. Autorka patří k nejznámějších německých dramatičkám a hra byla poprvé uvedena v říjnu 2023 v Stadttheater Ingolstadt.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz