Botticelli in the Fire

Titul v originále: Botticelli in the Fire

Autor: Jordan Tannahill
Žánr: hra, drama, tragikomedie, hra historická, historická komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Do života renesančního génia Sandra Botticelliho nahlížíme kukátkem dvacátého prvního století zrovna v době, kdy pracuje na svém nejslavnějším díle – Zrození Venuše. Známý umělec střídá svůj ateliér za bály bohaté rodiny Medicejů či lože jejích čelních představitelek. Florencii sužuje mor a církev v čele s páterem Savonarolou získává čím dál větší vliv nejen nad obyčejným lidem, ale také nad světem umění. Sandro Botticelli se snaží nepodléhat kompromisům a bojuje za svobodu umění i svobodu milování. Jeho kontroverzní pověst však začíná spíše poškozovat nejen jeho, ale i jeho přátele a spolupracovníky: malíře Poggio di Chullu a dvacetiletou vycházející hvězdu, Leonarda da Vinci.

Botticelli v plamenech zachovává historickou náturu renesance a nenásilně ji přitom doplňuje prvky jednadvacátého století. Botticelli se musí rozhodnout, kolik svého přesvědčení, díla a identity je ochotný zaprodat na ochranu sebe a svých přátel.

Hra kanadského autora Jordana Tannahilla byla poprvé uvedena v kanadském Berkeley Downstairs Theatre v roce 2016. Tato produkce vyhrála cenu Dory Mavor Mooreové za inscenaci roku (přičemž byla nominována i na sedm dalších cen). Téhož roku získala cenu torontských divadelních kritiků (Toronto Theatre Critics Award) za nejlepší kanadskou hru roku 2016. Následně měla americkou premiéru v divadle Woolly Mammoth Theatre ve Washingtonu DC na jaře roku 2018 a anglickou premiéru v londýnském divadle Hampstead Theatre na podzim roku 2019. V roce 2018 získal Tannahill za hru i literární ocenění kanadské generální guvernérky (Governor General’s Literary Award).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz