Boyband

Titul v originále: Boyband

Žánr: muzikál
Překladatel: Alexandra Ruppeldtová
Jazyk: slovenština
Postavy: muži 7 ženy 3

Peter Quilter (Velká Británie)
BOYBAND
7 m, 3 ž
Muzikál

Boyband je aktuální lehký pop muzikál, který zachycuje osudy fiktivní chlapecké pop kapely Freedom, strmý nárůst její popularity a postupnou ztrátu soukromí.
Ve Wembley právě vrcholí show, ale nad budoucností koncertující skupiny se stahují mračna v podobě pověstí o drogové závislosti, alkoholismu a výtržnostech na veřejnosti. Pětice mladých hvězd nás v průběhu koncertu zavede až do dob svých začátků a odhalí drsnou pravdu o zákulisí hudebního byznysu. Skupina vznikla jako umělý výtvor svého prohnilého manažera Waylanda. Její členové tím ztratili svou lidskou nezávislost a pro své fanoušky, kteří kupují jejich desky, jsou nuceni stále udržovat neposkvrněnou image, a vydělávat tak svému manažerovi peníze. Nicméně, to co pro ně začalo jako legrace - zbožňování fanynek, blesky fotoaparátů, divoké večírky v hotelích - brzy unaví a mezi Seanem, lídrem skupiny, a jiným jejím členem, textařem Dannym narůstá napětí. Skupina směřuje k sebedestrukci - Wayland navíc zjistí, že jeden z jejích členů je homosexuál, jiný má dítě a třetí propadl drogám. Mají-li zůstat pohromadě, je třeba myslet rychle...


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz